Okandan Cam - desen-galerisiOkandan Cam - Uygulama-™rnekleriOkandan Cam - Dijital-KatologOkandan Cam - rn-proses-spot

geri-dön

Cephe Kaplama Camları Sektörü Hakkında

Okandan Cam, Cephe camlamaların yapılacak binanın coğrafi konumu ve istenilen özelliklere göre Isı kontrolü, Güneş kontrolü ,Isı ve güneş kontrolü,emniyet ve güvenlik kontrolü sağlayan yalıtım camları üretmektedir.Üretmiş olduğumuz camlar Cephe Kaplama ve Silikon cephe giydirme sistemlerinde, Spider cephe giydirme sistemlerinde profesyonel çözümler sağlamaktadır.

Okandan cam müşterilerine cam üzerinde boyama istediği zaman Profesyonel boya baskı ve üretim ekibiyle İstenilen Ral renklerine göre çok zengin renk ve desen olanağı sunmakta ve böylelikle emaye boyama ve temperleme işlemi yapmaktadır.

Okandan Cam - Cephe Kaplama Camlar - 13Okandan Cam - Cephe Kaplama Camlar - 06Okandan Cam - Cephe Kaplama Camlar - 10Okandan Cam - Cephe Kaplama Camlar - 19

GÜNEŞ KONTROL CAMLARI

  • Bina içine güneş ısısı girişini sınırlayarak ve güneşin aşırı parlaklığını denetleyerek rahat bir çalışma ve yaşam ortamının oluşmasına imkan verir.
  • Klima kullanılan ortamlarda soğutma enerjisi tüketiminin ve dolayısıyla soğutma giderlerinin azaltılmasını sağlar.

Güneş kontrol camları ürün yelpazesi; güneş kontrol yeteneği, renk, yansıma, güneş ışığından yararlanma derecesi gibi unsurlar açısından ihtiyaç sahibine farklı seçenekler sunan aşağıdaki ürünlerden oluşur :

  • Harmandan renkli düz camlar, TRC Helio®
  • Hat üstü kaplamalı reflektif güneş kontrol camı, TRC Aura Reflekta
  • Hat üstü pirolitik kaplamalı reflektif güneş kontrol camları, TRC Tentesol®, TRC Tentesol T®

Cam yüzeyinden iç ortama geçen "toplam güneş enerjisi" miktarı camın güneş kontrol özelliğini belirler ve "güneş enerjisi toplam geçirgenlik değeri" ile ifade edilir. Bu değer; cam tarafından direkt geçirilen ve soğurulan ısı miktarına bağlı olarak değişir.

ISI VE GÜNEŞ KONTROLÜ

  • Hem sıcak , hem de soğuk dönemlerin yaşandığı coğrafi bölgelerde, camın ısı yalıtımı ve güneş kontrolünü bir arada sağlaması önem kazanmaktadır. Soğuk dönemlerde ısı kayıplarının azaltılması, sıcak dönemlerde ise iç ortama güneş ısısı girişinin sınırlandırılması için ısı ve güneş kontrol camları kullanılmalıdır.
  • Isı ve güneş kontrol özelliği, cama uygulanan tek bir kaplama ile sağlanabildiği gibi, yalıtım camı ünitesi içindeki camlardan birinin ısı kontrol kaplamalı cam, diğerinin ise güneş kontrol camı şeklinde kullanılmasıyla da sağlanabilir.

GÜRÜLTÜ KONTROLÜ

  • Gürültü Kontrol Camları, insan sağlığını tehdit eden gürültünün yaşanan mekanlara girişini azaltır. Gürültü kontrol camları ile duvar, çatı ve doğramalarda da ses yalıtım önlemleri alınarak, dışarıdaki yüksek gürültü, içeride kütüphane sessizliğine dönüştürülebilmektedir.
  • Gürültü kontrolünün pratik yolu cam kalınlığının artırılmasıdır. Ayrıca Isıcam® ünitelerinde farklı kalınlıklarda cam kullanılması veya camlardan birinin Lamine olması da gürültü kontrolünde yarar sağlamaktadır.
  • Ancak gürültü düzeyi yüksek ortamlarda daha etkili bir ses yalıtımı için Trakya Cam'ın özel geliştirilmiş bir ürünü olan akustik lamine cam kullanımına ihtiyaç vardır. Akustik laminasyonlu cam; tek pano halinde kullanılabileceği gibi, yalıtım camı ünitelerinde de kullanılarak pencerelerin gürültü kontrol performansını artırır. Akustik laminasyonlu camlar, iki cam plakanın ses emici bağlayıcı bir tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile elde edilir.

Haber ve Duyurular

Okandan Cam - E-BültenlerOkandan Cam - LojistikOkandan Cam - 2.el makineler