okandan -

geri-dön

Ürün Prosesleri

Paketleme Sevkiyat

Paketleme Sevkiyat

Üretilen cam mamulleri sipariş fişine göre sınıflandırıp, ambalaj ve paketlemesini yaparak sevk için hazırlanmaktadır.

Okandan Cam - sevkiyat-1

Lamine

Okandan Cam - Lamine

Lamine

Lamine cam renkli veya renksiz özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla iki veya daha fazla cam plakanın ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma halinde parçaları yerinde tutarak yaralanma risklerini azaltır. Bu özelliği nedeniyle lamine güvenlik camı olarak kabul edilir.

Temper

Temper

Cam temperleme işlemi, camın kalınlığı ve boyutuna göre özel olarak, neredeyse ergime (erime) noktasına yakın bir sıcaklığa kadar ısıtılıp, ani soğutulma işlemidir. Bu işlemden sonra camın görüntüsünde herhangi bir değişim yaşanmaz.

Okandan Cam - Temper

Kumlama

Okandan Cam - Kumlama

Kumlama

Cam yüzeyinde aşındırma meydana getirerek dekoratif görüntü vererek opaklaştırma işlemidir.

Baskı

Baskı

Serigrafik kalıp ile cam ve ayna yüzeyinin istenen desende boyanmasıdır. Serigrafik baskı, ısı altında camın bünyesine girerek camla bütünleşir.
DÜZ AYNA HALKALAR-DšZ AYNA

Delik

Okandan Cam - Delik

Delik

Ürün özellik ve ihtiyaçlarına göre kenar işlemi sonrasında değişik matkap uçları ile havşalı ve havşasız olarak manuel ve cnc makinelerimizde delme işlemi yapılabilmektedir.

Kanal

Kanal

Cam yüzeyinin bir doğru boyunca belirlenen derinlikte oyularak şekil verilmesine denir. Şekilli kanal işlemi Cnc makinelerimizde yapılmaktadır.İç dekorasyon ve mobilya sektöründe cam ve ayna yüzeyine düz ve şekilli kanal uygulamaları yapılabilmektedir.
Okandan Cam - Kanal

Bizote

Okandan Cam - Bizote

Bizote

Cam kenarının 90°, cam ön köşesinin ise istenen açıda perdahlanması işlemine denir. Bizote genişliği açı ile değişir. Parlatma, rodaj sonrası matlaşan kesim yüzeyinin ikinci bir işlemle parlatılmasıdır.

Rodaj

Rodaj

Cam kenarlarının elmas taş ile özel olarak tasarlanmış düz rodaj ve şeklli rodaj makinelerinde, perdahlanması ve düzeltilmesi işlemidir. Mat ya da parlak olarak uygulanabilir. PC kontrollü Cnc cam işleme makinelerimiz ile şekilli camlara da rodajlama işlemi uygulanmaktadır.

Okandan Cam - rodaj1

Kesim

Okandan Cam - Mobilya Camlar kesim

Kesim

Üretim Planlama departmanından gelen plan doğrultusunda kesilecek camlar, ölçülerine göre minimum fire verecek şekilde optimize edilerek tamamen otomatik makineler ile kesim işlemi gerçekleştirilir.

Haber ve Duyurular

Okandan Cam - E-BültenlerOkandan Cam - LojistikOkandan Cam - 2.el makineler